חיפושדלג על חיפוש
נושאים נפוציםדלג על נושאים נפוצים
אזור כפתורי נושאים נפוצים
סוף אזור כפתורי נושאים נפוצים
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

חוכמת הזִיקנה – י"ח תובנות

מאת ישעיהו (שייקה) תדמור
הוצאת ספרי ניב, 2021
הגדל

"תובנותיי המוצעות פה אינן אלא אפשרויות שניתן לשקול ולבחור או לא לבחור בהן. הן תובנות פוטנציאליות, ובכל מקרה אפשר לקיים שיח עימן". כך פותח פרופ' שייקה תדמור את החיבור המקורי שלו על הזיקנה, ומודיע בשמחה כי יש בפרסום ספר זה מגמה חינוכית כפולה: האחת, עם ניחוח של נחמה ותקווה. בזִקנה יש, כמובן, מוגבלויות הולכות ומחריפות ותלות הולכת וגדלה של האדם באנשים וברשויות. אך לצידה מאפשרות סגולותיה של חוכמת הזִקנה עצמאות ושליטה רבות יותר בחיים הפנימיים והרוחניים. המגמה האחרת מכוונת לחברה כולה, על כל שכבות הגיל. זו עשויה לצאת נשכרת מחכמת הזקנה. החוכמה האנושית משתבחת גם ככל שהחברה משכילה לראות את סגולותיה ויתרונותיה הייחודיים של חוכמת הזקנים; לכבדה, להקנות לה משקל ראוי ולאמצה כחלק ממנה.

 

הטקסט כתוב בצורה קצרה וידידותית. נכדו של המחבר, הצייר בן רוטנברג, תרם לספר איורים ססגוניים המלווים את התובנות. כך עיצוב נחמד ומלבב משלים תוכן רציני.

 

"חוכמת הזקנה – י"ח תובנות" יכול לשמש ספרון-מתנה לסבתא ולסבא ולקשישות וקשישים אחרים במשפחה ובמעגלים חברתיים, אבל גם צעירות וצעירים ימצאו בו עניין.

 

המחבר, פרופ' אל"מ במיל' ישעיהו שייקה תדמור, הוא פרופסור לחינוך ויו"ר "התנועה להעצמת הרוח בחינוך". מנהל בית הספר הריאלי בחיפה ומפקד פיקוד הגדנ"ע לשעבר.

לוח אירועיםדלג על לוח אירועים

לוח אירועים

עבור לתוכן העמוד