חיפושדלג על חיפוש
נושאים נפוציםדלג על נושאים נפוצים
אזור כפתורי נושאים נפוצים
סוף אזור כפתורי נושאים נפוצים
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

מורשת ההגנה – "כי עוד נמשכת השרשרת"

19/09/2022

נשיא המדינה מר יצחק הרצוג היה בתאריך 8.9.2022 אורח של משרד הביטחון וארגון מורשת ההגנה בבית ההגנה ע"ש אליהו גולומב בתל אביב, במפגש מיוחד עם ותיקי ההגנה. כמה עשרות ותיקים בני 90 ומעלה (בהם גם בני למעלה מ-100) התרגשו למחווה של הנשיא.

 

במפגש השמיעו שישה ותיקים בהתרגשות רבה את סיפורם, שייצג את פועלה של ההגנה בביטחון ובהעפלה: אלכס זילוני (106), שהיה עם הקמת צה"ל מפקד בסיס תל נוף; אלוף דן טולקובסקי (101), שהיה לימים מפקד חיל האוויר; יהודה תגר (99), לוחם ההגנה בהר אדר, שהיה לימים בשליחות מודיעינית בעיראק וישב בכלא העיראקי בשנים 1958-1951; יהודית יחזקאלי-גלילי (92) מנשר, שהייתה פעילה במאמץ הביצורים "מצדה על הכרמל" וסייעה בקליטת המעפילים; אלוף שלמה ענבר (93), שהיה קצין איתות בהגנה; וציפי דגן (92) מחולון, שהייתה פעילה כנערה בהגנה במפעל התע"ש ברחובות (לימים מכון איילון). כמו כן השתתפו יו"ר ארגון גמלאי צה"ל מוטי בר דגן ומנכ"ל ארגון גמלאי צה"ל אמיר שוצמן.

 

 

יו"ר ארגון מורשת ההגנה ונשיא הכבוד של "צוות" ד"ר ברוך לוי (89) ברך את הנשיא על המחויבות הרבה שהוא מייחס לערכי העבר ועמד על הקשר עם ארגון "צוות", הממשיך את השושלת מההגנה, לצה"ל ול"צוות". מנכ"ל משרד הביטחון אלוף מיל' אמיר אשל, הדגיש את העשייה הרבה של המשרד באגף משפחות, הנצחה ומורשת, בראשות אריה מועלם, במוזאונים, בארכיון ובפעילות הביטחונית-חברתית.

 

הנשיא הרצוג סיכם והודה על הזכויות העצומות של "ההגנה" הרשומות בספר הזהב של תקומת ישראל. את המורשת הזו חובה לספר מדור לדור.

 

לצפייה בגיליון מס' 3 של הגנתון - מידעון ארגון מורשת ההגנה >>

 

 

לוח אירועיםדלג על לוח אירועים

לוח אירועים

עבור לתוכן העמוד