חיפושדלג על חיפוש
נושאים נפוציםדלג על נושאים נפוצים
אזור כפתורי נושאים נפוצים
סוף אזור כפתורי נושאים נפוצים
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

משולחן המנכ"ל

11/08/2022

חברות וחברי "צוות" היקרים,

 

לפני מספר שבועות נכנסתי לתפקידי, לאחר שנבחרתי בתום תהליך מיון ארוך ויסודי.

 

לאחר קריירה ארוכה, מרתקת, עתירת עשייה ולמידה מתמשכת בשירותי בחיל האוויר, עד תפקיד רמ״ח פרט בזרוע, ולאחר פרישתי בשנת 2006, וכהונתי בשורת תפקידים ביצועיים במגזר הציבורי והפרטי, בין היתר, כמנכ״ל עיריית רעננה, מנכ"ל חברה-בת של אלקטרה בע"מ, וכמנכ״ל חברת תמ״מ, חברה-בת של אל על, בחרתי להיענות להצעה שקיבלתי ולהתמודד על תפקיד מנכ״ל ארגון ״צוות״, מתוך תחושת שליחות, אחריות ורצון עז לסגור מעגל ולהחזיר טובה לאנשים שהעניקו לי ולשכמותי כל כך הרבה במשך עשרות שנות שירות בצה״ל.

 

השלמתי הליך חפיפה ולמידה ארוך ובימים אלה אני מוביל ריענון ושינוי ארגוני שקוף ומקיף, בשיתוף ובהתייעצות רצופה עם פורשי צה״ל, חברות וחברי ״צוות״, מכל רחבי המדינה, מחתכי שירות ורקע שונים, וכמובן, מחתך גילאים שונה.

 

במסגרת הליכי כניסתי לתפקיד אני "חורש" את הארץ, מגיע לכל אחד מ-42 סניפי ״צוות״, מקשיב ברוב קשב לאנשים, לצרכים ולמצוקות, נחשף לעשייה האדירה הנשענת על גרעין מצומצם ביותר של עובדים איכותיים ומסורים, ובעיקר, על מאות רבות של מתנדבות ומתנדבים המפיחים יום יום מחדש רוח של תרומה ועשייה לרווחתם, תעסוקתם ומשמעות חייהם של למעלה מ-41 אלף חברות וחברי ״צוות״ ובני משפחותיהם.

 

אמנם הבסיס המשותף לכולנו הוא זכאותנו לגמלה בזכות שירותנו ארוך השנים בצה״ל, אך הקהילה שלנו מגוונת ,יחד אנו יוצרים פסיפס אנושי איכותי ומדהים של ניסיון חיים, של מקצוענות בתחומים אין ספור, של השכלה רב-גונית, ובעיקר, של נשים וגברים בעלי רוח איכותית וטובה שגדלו והתפתחו על ערכים משותפים, אוהבי העם והארץ, עתירי זכויות בביצור ביטחון ישראל ובבניין הכוח שלה.

 

אני גאה מאד בתפקידי ורואה זכות עצומה לפעול אתכם ולמענכם, חבריי פורשי ופורשות צה״ל.

 

הייעוד של הארגון הוא לשמור על זכויות הגמלאים ולהגן עליהם, לשם כך הוא הוקם, ובנוסף, הוא מקיים ומבצע עוד מגוון רחב של פעולות ופעילויות בתחומים רבים למען החברים בו.

 

רציתי לעדכן אתכם במספר נושאים בתחום שמירה על זכויות הגמלאים והגנה עליהן שאני מטפל בהם מאז כניסתי לתפקיד ומקדיש להם נתח נכבד מזמני: 

  • בדיקה מקיפה שאנו מבצעים בשיתוף יועצים חיצוניים בכל הקשור לנושא שחיקת הגמלה, בעקבות הסכם הניתוק מהמשרתים הפעילים, שנחתם בשנת 2012. את תוצאות הבדיקה אפרסם לאחר שנסיים את כל הבדיקות. 
  • טיפול מעמיק בסוגיית ההיוון "לכל החיים" שלקחו כ-1,800 פורשים ופורשות משנת 1997 ושנגרם להם עוול גדול בכך שלא נקצב זמן מקסימלי לסיום החזר ההיוון. אין לי ספק שנעשתה כאן טעות שעלו עליה רק 15 שנים אחרי שנעשתה, אבל היום, לאחר שנפגשתי עם כל הגורמים הרלוונטיים במערכת הביטחון וצה"ל, אני משוכנע שהיא לקראת פתרון. 
  • טיפול בכמה אלפי גמלאים ששרתו ופרשו בתקופה שבין השנים 2013-2017, במלואה או בחלקה, ולא קיבלו את התוספות שניתנו למשרתים הפעילים בגין ההסכם הקיבוצי שנחתם במגזר הציבורי. 
  • הטיפול בכל הפורשים במודל פנסיה צוברת בנושא תנאי העסקתם ופרישתם. קיימת אי-בהירות רבה סביב התנאים בהם החלו את שירותם והתנאים בהם הם מסיימים את שירותם, ואנו נהיה שם לצידם כדי לוודא שהם לא נפגעים. 
  • בנושא בג"צ הגדלת הרמטכ"ל אנחנו צד בדיון ונשמור ונוודא שלא ייפגעו זכויותינו.

אמיר שוצמן

מנכ"ל "צוות"

לוח אירועיםדלג על לוח אירועים

לוח אירועים

עבור לתוכן העמוד