חיפושדלג על חיפוש
נושאים נפוציםדלג על נושאים נפוצים
אזור כפתורי נושאים נפוצים
סוף אזור כפתורי נושאים נפוצים
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

"יש עוד הרבה מה לעשות"

צפו בדברי פרידה של המנכ"ל היוצא תא"ל מיל' דן נדיב באסיפת הנבחרים של "צוות", שהתקיימה ב-14.6.22
16/06/2022

 

חברות חברים,

 

בימים הקרובים אסיים כהונתי כמנכ״ל ״צוות״ בתום ח״י שנים. הייתה זו זכות גדולה ופרק משמעותי בחיי האישיים ובחיי הארגון.

 

אני נרגש מאד, מביט סביבי וגאה מאד. גאה באנשים הנפלאים שהגורל זימן לי לפעול יחד איתם, ובעזרתם למען ציבור גמלאיות וגמלאי צה״ל, אחיותיי ואחיי חברי "צוות".

 

אני מביט במראה ושלם עם עצמי, שלם לחלוטין עם התחושה והידיעה שעשיתי כמיטב יכולתי לילות כימים, שבתות וחגים למען חברות וחברי הארגון בשעות של צרה ומצוקה, ברגעים של סיפוק ונחת, בידיעה כי לא לשווא היו 18 השנים היקרות הללו עבורי, אלא שנים של תוכן ועשייה גדושה שתקצר היריעה במעמד הפרידה לפרטם.

 

אני אסיר תודה ליושבי ראש הארגון שנתנו בי אמונם המוחלט, לרן גורן, לברוך לוי, נשיא הכבוד שלנו, וכמובן, לך מוטי היקר. אני מבקש להודות לאלפי הפעילים שלנו בכל רחבי המדינה, אותה חרשנו יחד כדי לטפל בכל נושא ובעיה אישית, וכמובן, לחברי הנהלות הסניפים והמחוזות וחברי אסיפת הנבחרים לדורותיהם, עמם עבדתי יחד בהרמוניה משותפת, מתוך תחושת שליחות ואחריות. כמובן גם לעובדי המזכירות והמחוזות והיועצים הוותיקים והנפלאים, שבלעדיהם פשוט אי אפשר.

 

התבוננות כנה ואמיתית לאחור מלמדת עד כמה בנינו את ״צוות״ ואת יכולותיו והשפעתו לטובת גמלאי צה״ל ב-18 השנים הללו. בתחום הזכויות, בתחום הבריאות והסיעוד, בתחום הרווחה והטיפול בפרט ובמיזמי ההתנדבות, בתחום התעסוקה - הנתונים מדברים בעד עצמם!

 

אמנם לא היה יום אחד בו לא חשתי שרק ״חצי תאוותנו בידינו״, ושצריך, חשוב ואפשר להשיג ולעשות עוד ועוד, זה נכון, גם היום אי אפשר לנוח על זרי הדפנה, יש המון מה להשיג עוד, יש הרבה מה לעשות עוד. זה טבעה של מערכת מורכבת הנתונה לאילוצים רבים, לגופים ולאישים בעלי גישות שונות בתקופות שונות. זו המורכבות שבהנהגה בעולם המשחק למסגרות ההירארכיות שבהן גדלנו והתפתחנו כולנו, לבין העולמות שבהם אין ״שחור-לבן״, אלא בעיקר ״אפור״ ומורכב, פוליטי ומתעתע.

 

אני ניצב כאן לפניכם שבע רצון ומרוצה כשאני מביט על הדרך שעשינו, אותה הייתה לי הזכות להוביל מהיום בו נכנסתי לתפקידי כמנכ״ל ועד היום. אני יודע, רבים מכם בוודאי תוהים איך התמודדתי עם המערכה אותה הובילו נגדי בשנים האחרונות קומץ של אנשים, רובם כלל לא נמנים עם חברי הארגון, אשר בחרו לנהל ועדיין מנהלים מערכה אישית חריפה וגסה נגדי, נגד יו"ר הארגון ואנשיו.

 

אומר זאת בבהירות: ביקורת היא נדבך חשוב וחיוני לכל ארגון ובוודאי למי שאוחז בהגה הנהלתו. תמיד הייתי קשוב לביקורת ואף פעלתי רבות כשאני מטה אוזן ומנסה לממש ביקורות ענייניות וחשובות. אטמתי את אוזניי לביקורות שהפכו את חופש הביטוי להשתוללות השיסוי. אטמתי את אוזניי אך לא את ליבי ולא את רגשותיי, כמי שהפך למטרה. אני בז למי שאין להם דין ואין להם דיין, בז למי שמעולם לא לקחו אחריות ופעלו למען הכלל משום תפקיד, אלא נשארו לשבת על הטריבונה כשידם קלה על המקלדת. לשמחת כולנו, מדובר במיעוט, מיעוט צעקני, אבל מיעוט מבוטל.

 

אני מתבונן בגאווה על עשרות אלפי חברות וחברי ״צוות״, האלמנות והאלמנים, שנהנים מביטוח הבריאות והסיעוד, מיחידת התעסוקה ומול הכול, מהערבות ההדדית, מהטיפול בפרט, ברווחה ובזכויות, תוך תרומה במיזמי התנדבות לחברה ולקהילה.

 

אני מבקש לברך את אמיר שוצמן מחליפי, שנבחר, בניגוד לשמועות הזדוניות ולרכילויות הבזויות ברשתות, בתהליך סדור ומפואר, שיכול לשמש דוגמה לכל ארגון אחר. אמיר, בעוד ימים אחדים ההגה עובר לידייך, אני סמוך ובטוח שההגה בידיים מצוינות, מאחל לך הצלחה עצומה, ואעמוד תמיד לרשותך בכל צורך ובכל שעה כחבר ״צוות״ מן המניין בסניף ראש העין.

 

ובנימה אישית, הורי זיכרונם לברכה, עלו מעירק ב-1951 למעברה בטירת הכרמל, שם נולדתי למשפחה קשת יום, שלא קיטרה, קיבלה הכול באהבה וחינכה אותי ואת אחיותיי לאהבת האדם. הסתפקנו במועט וחיינו בדלות אבל באושר. שם למדתי את האהבה, הנתינה ואת העובדה שגם אם פוגעים בך, אל תשמור טינה.

 

זה הזמן לבקש סליחה ומחילה מכל חברות וחברי "צוות" שאיתם באתי במגע באם פגעתי בהם. כל שעשיתי נעשה בנפש חפצה למענכם.

 

לכם, מיעוט המבקרים, הפוגעים בי ובעובדי "צוות" גם בימים אלו, אני סולח, אין בליבי טינה, אמשיך בדרכי באהבת האדם, בתרומה לחברה ואראה עמלי באושר משפחתי היקרה.

 

לכולם, שמרו על הארגון, אין "צוות" אחר.

 

בריאות לכולכם ובהצלחה!

לוח אירועיםדלג על לוח אירועים

לוח אירועים

עבור לתוכן העמוד