חיפושדלג על חיפוש
נושאים נפוציםדלג על נושאים נפוצים
אזור כפתורי נושאים נפוצים
סוף אזור כפתורי נושאים נפוצים
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

טקס חנוכת בית "ההגנה" המחודש בסניף "צוות" חיפה

20/03/2022

ב-6 במרס 2022, ג' באדר ב' תשפ"ב, התקיים טקס חנוכת "בית ההגנה" המחודש, לאחר שיפוץ מקיף שנערך בו והכנסת עזרים חדשים. "בית ההגנה", הממוקם ברחבת תיאטרון חיפה, משמש את ארגון חברי "ההגנה" ומשנת 1996 משמש כבית של חברי "צוות" סניף חיפה.

 

בטקס המרגש השתתפו ותיקי ארגון "ההגנה" בחיפה, חברי הנהלת "צוות", הנהלת "צוות" מחוז צפון וממשיכי הדרך חברי "צוות" סניף חיפה.

 

לאחר מפגש הרעים פתח מנחה הטקס ישעיהו פטוקה, שהתנדב להיות חבר בהנהלת ארגון חברי "ההגנה" בחיפה, והדגיש את חזרתו של בית "ההגנה" לפעילות חינוכית, כשהמטרה היא להנחיל את מורשת "ההגנה" לציבור הרחב, בדגש על תלמידי בתי הספר, ובכך לחבר את דור העתיד לסיפורי המורשת וההיסטוריה על הקמת מדינת ישראל. בין השאר הזכיר פטוקה כי סמל ארגון "ההגנה" משולב בסמל צה"ל וכי סמל ההגנה המקורי מוענק כסיכת מ"מ לבוגרי קורסי הקצינים.

 

לאחר מכן הושמעו תרועת ותפילת "יזכור" לחברי "ההגנה" מחיפה והצפון, שנפלו על הגנת העם שישב במולדתו.

 


משתתפי טקס חנוכת בית ההגנה המשופץ בחיפה

 

ראשון המברכים היה גזבר "צוות" במחוז הצפון צבי פטאל, שב-10 באוקטובר 2021 התנדב ונבחר לשמש כיו"ר ארגון חברי "ההגנה" בחיפה. מאז נבחר פעל צבי רבות ואף רתם את בני משפחתו לשיפוץ. בין השאר, טיפל צבי בשימור ספר הזיכרון לנופלים, המהווה עדות להנצחה, במעמד תצוגה מרשים. כיום ניתן לדפדף באתר "יזכור" של משרד הביטחון בקורות חיי הנופלים באמצעות מחשב אשר הותקן במקום, כפי שהם מופיעים בספר הנופלים.

 

בהמשך הטקס בירך בחום יו"ר ארגון חברי "ההגנה" ונשיא הכבוד של "צוות" ד"ר ברוך לוי. אחריו בירך יו"ר "צוות" מר מוטי בר דגן, את כל מי שתרם לחידוש בית "ההגנה" בחיפה, ובעיקר את צבי פטאל, שהשקיע זמן רב בתכנון ושיפוץ המקום, ובבקרה צמודה אחר העבודות במקום ועיצובו מחדש עד קבלת אישורי הפעלה לבית.

 

לאחר מכן, הוזמן לשאת את דברו יו"ר מחוז הצפון ב"צוות" מר יוסי משען. בדבריו ציין יוסי את פעילותם של צבי פטאל ומנהל המחוז דודו קוסובר, על פעילותם לקידום העשייה בבית המשותף ל"צוות" ולארגון חברי "ההגנה".

 

את ותיקי "ההגנה" בחיפה ייצג מר אליעזר עמיר, שבירך על העשייה לחידוש הבית וחזרתו לפעילות חינוכית. אליעזר פעל רבות כיו"ר הארגון החיפאי, יחד עם מר נחום שיין, שהשתתף אף הוא בטקס. שניהם שימשו כיו"ר הארגון שנים רבות, עד שהעבירו את השרביט לדור ההמשך ב"צוות".

 

יו"ר סניף "צוות" חיפה מר ניצן רזיאל המשיך בדברי הברכה והבטיח, שהנהלת הסניף תמשיך לשתף פעולה עם ותיקי "ההגנה" בחיפה בביתם המשותף, תזמינם ותצרפם לכל אירוע שיערוך הסניף לחבריו.

 

מרגש מאוד היה לשמוע לסיכום את דבריה של הגברת איילה רון, חברת ארגון "ההגנה" בחיפה ואלמנתו של מר מוטקה רון ז"ל, שייסד את משמר החופים במשטרת ישראל ועמד בראשה שנים רבות.

 

בסיום הברכות הוקרן הסרטון 100 שנות ארגון "ההגנה" שנערך על ידי "וידאו צוות". גרשון איתן צילם ותיעד את כל מהלך הטקס מטעם וידאו צוות. 

 

בתום הטקס נשארו ותיקי "ההגנה" וחברי "צוות" שהשתתפו בטקס עוד זמן רב להחלפת חוויות וזיכרונות.

 

יבואו על הברכה כל מי שעסק בחידוש הבית וחזרתו לפעילות. יישר כוח!

לוח אירועיםדלג על לוח אירועים

לוח אירועים

עבור לתוכן העמוד