חיפושדלג על חיפוש
נושאים נפוציםדלג על נושאים נפוצים
אזור כפתורי נושאים נפוצים
סוף אזור כפתורי נושאים נפוצים
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

"צוות" מתייצב לצד משרתי הקבע

13/01/2022

״צוות״, ארגון גמלאי צה״ל, מתייצב לצד משרתות ומשרתי הקבע בצה״ל נוכח חידוש המתקפה המגמתית של גורמים באוצר ובמערכת הפוליטית, המנסים שוב ושוב לפגוע במכוון ובאופן מגמתי, הגובל בהסתה, במעמדם הציבורי, בשליחותם הערכית ובתנאי העסקתם ופרישתם בתום עשרות שנות שירות למען ביטחון המדינה ואזרחיה באוויר, בים וביבשה, היכן שנדרש ומתי, בשגרה ובמערכות ישראל.

 

לולא המסירות ותחושת השליחות והאחריות של אלה שבחרו לשרת את מיטב שנותיהם במשימת הגנה על ביטחון המדינה ואזרחיה, לא היה לנו צבא כזה, עם יכולות כאלה ועוצמות המאפשרות לנו לישון בשקט בלילה.

 

בעידן בו אנו חיים אחת הדרכים המרכזיות והעיקריות לשימור איכותם של אנשי ונשות הקבע נשענת על תגמולם הראוי!

 

אין הצדקה ראויה מזו לתגמולם של אלה הנושאים בנטל האחריות לביטחון המדינה, הלכה למעשה, לאלה שלקחו ולוקחים אחריות ונושאים בנטל העצום הזה.

 

אנו, גמלאיות וגמלאי צה״ל, שהיינו שותפים לבניין כוחו ויכולותיו של צה״ל במשך עשרות שנים, שנים בהן שילמנו מחירים אישיים ומשפחתיים אדירים על הזמינות המיידית לכל צורך בכל יום ולילה, בכל מקום ובכל שעה, ויתרנו בעל כורחנו על חיי משפחה סדירים, בנות ובני זוגנו וילדינו שילמו מחירים אותם לא ניתן לתאר בכלל בשל כך, רבים מאיתנו נושאים בגופם ובנפשם, גם כיום, שנים ארוכות מיום פרישתנו, את משקעי השירות וצלקותיו, אנו יודעים היטב מהו משקלו הסגולי של האדם הנכון במקום הנכון במילוי משימות צה״ל ומבהירים כי אין לו תחליף!

 

החברה בישראל ידעה מאז ומתמיד להעריך ולהוקיר את תרומתנו העצומה לביטחון ישראל, אך בשנים האחרונות, עם התלהטות השיח והפוליטיזציה שחודרת באופן הרסני גם לאותן ״שמורות הטבע״ הערכיות, חלה, לצערנו, שחיקה גם בכך.

 

זהו מבחנה של מנהיגות, זוהי הזדמנות למנהיגות להחזיר את הערכים וההערכה למקומם הנכון והראוי! זה הזמן לעצור את המתקפות החוזרות ונשנות על משרתי הקבע והגמלאים מכיוונם של גורמים ממלכתיים המנצלים את העובדה כי אינם יכולים להגיב, לשבות או למחות. זה הזמן לצאת למאבק למען שמם הטוב ולמען השבת מעט מכבודם וכבוד בני משפחותיהם, העומדים משתאים אל מול החוצפה הנשענת לרוב גם על נתונים מעוותים ומגמתיים במטרה אחת מרכזית: להחליש ולפגוע כמה שאפשר במשרתי הקבע ובגמלאי צה״ל ולפגוע בזכויותיהם הניתנות להם כחוק ובדין.

 

זו ההוקרה וההערכה אותה החברה בישראל סבורה שיש להעניק למגיני המולדת? זו הכרת התודה שאזרחי ישראל מוצאים לנכון להעניק למגיניהם? השמצות? שקרים? הסתה? הגורמים המתדרכים והמפיצים נתונים מעוותים באופן מגמתי שוחקים את האמון של אזרחי ישראל בצה״ל במקום להתייצב כאיש אחד מאחורי צבא ההגנה לישראל!

 

אנו, גמלאי צה״ל, גאים בשירותנו, בתרומתנו ובעשייתנו למען ביטחון ישראל, יש בתוכנו רבים שגמלתם נמוכה אפילו משכר המינימום במשק, רחוק מכך! יש רבים מדי בקרבנו שמלחמתם נמשכת גם לעת זקנה והיא מלחמת קיום יום יומית! כן, זו האמת: אלפים בינינו נאלצים לבקש תווי סיוע המוענקים להם בצנעה כדי לעשות את החגים מתוך ערבות הדדית שלנו הגמלאים זה לזה!

 

אנו קוראים להנהגה הלאומית, ובראשה לנבחרי הציבור ולפקידות הממלכתית הבכירה, לרסן את השיח, לשמור על כבודם וזכויותיהם של משרתי הקבע וגמלאי צה״ל ולהוקיר את תרומתם העצומה לביטחון ישראל עד יומם האחרון.

 

מוטי בר דגן

יו״ר ״צוות״ ארגון גמלאי צה״ל

וחברי הוועד המנהל

לוח אירועיםדלג על לוח אירועים

לוח אירועים

עבור לתוכן העמוד