חיפושדלג על חיפוש
נושאים נפוציםדלג על נושאים נפוצים
אזור כפתורי נושאים נפוצים
סוף אזור כפתורי נושאים נפוצים
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

עדכון: הגדלת אחוזי רמטכ"ל

13/10/2021

המאבק על ״הגדלות הרמטכ״ל״ בעיצומו. בתאריך 12.10.2021 התקיים דיון בנושא בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת.

 

חשוב להדגיש: אנו מתואמים עם צה״ל ומשרד הביטחון לחלוטין! לפני מספר שבועות נפגשו יו״ר "צוות", המנכ״ל, היועץ המשפטי ויו״ר ועדת הזכויות עם ראש אכ״א, בין היתר, כהכנה להופעתו בפני ועדת החוץ והביטחון. בשבועות הקרובים יתקיימו פגישות השלמה חוזרות גם עם מנכ״ל משרד הביטחון וגם עם ראש את״ק ויועכ״ל, ובמרכזן המשך המאבק בשחיקה בגמלה.

 

הנתונים, המסרים, עיקרי הדברים שנאמרים בפומבי וגם בתדרוכים שקטים לגורמים משפיעים במערכת הפוליטית ובתקשורת, ולא רק, על ידי גורמי צה״ל ומשרד הביטחון, וכן על ידינו, מתואמים ואחידים בזכות ההמשכיות והעקביות שלנו בקשר עם הגורמים העוסקים בנושאים הנוגעים לגמלאי צה״ל.

 

צה״ל ומשרד הביטחון נמצאים בחזית המאבק, הכולל מרכיבים העלולים להשפיע, בין היתר, על דמות הצבא, איכותו וכשירותו בשנים הבאות, אבל אנחנו לגמרי שם, בשיח שוטף ואף יותר מכך, ולא נרחיב על כך כאן.

 

הערוץ המשפטי עדיין מתנהל, אך הליך החקיקה מתקדם. כידוע, הוגש כבר תזכיר החוק שיסדיר את הסוגיה ואף פורסם לפני ימים אחדים, וחשוב שתעירו ותתמכו בו. עדיין לא ברור אם הליך החקיקה ייתר סופית את הערוץ המשפטי, אנו תקווה שכן. גם אם לא, אנו ערוכים לכך וכבר הגשנו לבג״צ את התייחסויותינו לעתירה עצמה ולבקשות לצווי ביניים שבאו בעקבות ההתפתחויות האחרונות.

 

הצוות המשפטי המיוחד שלנו, בראשות עו״ד ברוך אברהמי ויועצים משפטיים חיצוניים, ממשיך להתמקד באינטרסים המשותפים של כולנו ולהגן עליהם ועלינו. חשוב להדגיש: ככל הידוע לנו עד כה, אין כוונה או דרישה לפתוח את ״הגדלות הרמטכ״ל״ שניתנו בעבר, ואין כוונה לפגיעה בגמלאי צה״ל רטרואקטיבית, ואין על כך ויכוח, לא בערוץ המשפטי ולא בשום ערוץ אחר. אנו עומדים על המשמר ועוקבים ברציפות בעניין.

 

גם בסוגיית השחיקה בגמלה נמשך מאבקנו. אנו פועלים בערוצים שונים וההבנה שהשחיקה הפכה לאורך השנים למעיקה ומגבילה ליותר ויותר גמלאי צה״ל - מובנת ואין לגביה מחלוקת. הפתרונות עוד לא בידינו, המענה טרם גובש, אך אין בכוונתנו להרפות עד שיבוצע תיקון הוגן לשחיקה אל מול יוקר המחייה. השחיקה בגמלה היא בראש סדרי העדיפויות שלנו כארגון עד שתוסדר ותטופל.

 

נשוב ונעדכן בכל מידע חדש בנושאים אלה.

לוח אירועיםדלג על לוח אירועים

לוח אירועים

עבור לתוכן העמוד