חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד
צוותון מס' 124 - ינואר 2017

 

 

העורך הראשי: אבי לחיאני, סמנכ"ל "צוות"   

 

 

 

 

 

 

 

 

יו"ר ומנכ"ל "צוות" נפגשו עם הרמטכ"ל רב-אלוף גדי אייזנקוט

 

בסוף השבוע האחרון נפגשו יו"ר "צוות" מוטי בר דגן ומנכ"ל הארגון דן נדיב עם הרמטכ"ל רא"ל גדי אייזנקוט בלשכתו בקריה.

 

יו״ר ״צוות״ הגיש לרא״ל אייזנקוט את איגרת התמיכה ברמטכ״ל ובצה״ל שפרסם הארגון לפני ימים אחדים, בה הובעו הערכה, חיזוק ואמון בצה״ל ובעומד בראשו בשם רבבות גמלאי צה״ל חברי ״צוות״.

 

הרמטכ״ל ביקש להודות על התמיכה ליו״ר ״צוות״ ולחבריו, והביע הערכה על החיזוק והחיבוק לצה״ל בעת הזו, דווקא מציבור ששרת בצה״ל במשך שנים רבות ותרם לביטחון ישראל.

 

יו״ר ״צוות״ הציג בפני הרמטכ״ל את מגוון הפעילויות ותחומי העיסוק של הארגון, בדגש על התרומה הערכית והדוגמה האישית של חבריו וחברותיו בחינוך, בהתנדבות, ובמורשת צה״ל.

 

יו״ר ״צוות״ העלה בפני הרמטכ״ל את סוגיות ההיוון והשחיקה בגמלה ועדכן אותו במאמצים למציאת פתרונות המתקיימים מול גורמים ממלכתיים שונים. הרמטכ״ל היה קשוב לסוגיות והבטיח לפעול על מנת לקדם פתרונות.

 

 


יו"ר "צוות" מוטי בר דגן והמנכ"ל דן נדיב בפגישה עם הרמטכ"ל

 

הרמטכ״ל הציע לשלב את חברי ״צוות״ במסגרת התנדבותית חינוכית וערכית בהדרכת כלואים בבתי הכלא הצבאיים כיעד ערכי וחינוכי, לא רק לצה״ל, אלא לחברה בישראל. יו״ר ״צוות״ ציין כי הנושא ייבחן יחד עם קצין חינוך ראשי וקצין משטרה צבאית ראשי במטרה לממשו.

 

הרמטכ״ל קיבל ממנכ״ל ״צוות״ הזמנה אישית לשאת דברים באירוע המרכזי של ״צוות״ לציון 50 שנה למלחמת ששת הימים, שיתקיים בחודש יוני 2017 בירושלים.

 

הרמטכ״ל ציין כי דלתו תמיד פתוחה בפני ״צוות״ והביע תמיכה בעשייה המגוונת ורבת המשמעות של חברי ״צוות״ לחברה ולמדינה.

 


שחיקת הגמלה – מעקב

 

במקביל להקמתה של הוועדה המקצועית שמונתה לנושא בהשתתפות רע"ן תקציבי יבשה ביועכ"ל, רע"ן תשו"ג באכ"א פרט, יו"ר ועדת זכויות ומנכ"ל "צוות" – החלה עבודת מטה ב"צוות", שמטרתה להעסיק גוף חיצוני מקצועי אשר יבדוק את ממצאי הוועדה מחד, יבצע בחינה עתידית לשנים הבאות וימליץ המלצות אופרטיביות בהתאם מאידך. 

 


 

עדכון בנושא 190 לפקודת מס הכנסה

 

על אף המשך המגעים עם רשויות המס, לפי שעה אין שום התקדמות בנושא זה.

 

עם זאת, בתיאום עם מופ"ת, חברים אשר הגמלה הינה הכנסתם היחידה ואשר לא ביצעו תיאום מס, יזכו לפטור מלא.

 

בעניין זה נדגיש שוב, חברים שגמלתם היא הכנסתם היחידה, נדרשים שלא לבצע תיאום מס.

 

אנו חוזרים ומבקשים מהחברים שאינם עובדים לדווח על כך למופ"ת.

 

באשר לחברים אשר ביצעו תיאום מס (מבלי שנדרשו לכך), תיעשה בדיקה על ידי מופת לגביהם, והללו יתבקשו למלא טופס 101 ולשגרו למדור מס הכנסה במופת.  

 


 

משכורת ינואר 2017

 

כפי שנוכחתם לדעת, חלו שינויים בקצבת הגמלה שנשלחה לחברים בחודש ינואר 2017. בנושא זה שוגרה אליכם איגרת מיוחדת (הופצה באתר האינטרנט ובדף הפייסבוק). חברים שעדיין מבקשים לשאול ולדעת מתבקשים לעשות זאת מול מופ"ת וכן מול נציג "צוות" במופ"ת.  

 


 

פגישות יו"ר "צוות"

 

נמשכת הפעילות להעמקת חשיבותו של ארגון "צוות" ותרומת חבריו למדינה ולחברה בישראל, בתודעה הציבורית בכלל ובקרב מקבלי החלטות ואישי ציבור בעלי השפעה בפרט. בתוך כך, במהלך חודש דצמבר קיימו יו"ר "צוות" מוטי בר דגן והמנכ"ל דן נדיב, שורה של פגישות עם חברי כנסת וגורמים בכירים, במטרה לחשוף אותם למערך הפעילויות והעשייה המגוונת של ״צוות״ באמצעות חברי הארגון, למענם ולמען מימוש תחושת השליחות והתרומה לחברה בישראל, כמי שתרמו וממשיכים לתרום בדרכם לחברה ולמדינה.

 

השניים נועדו במשכן הכנסת עם חברי הכנסת עמר בר-לב, ז׳קי לוי, איתן כבל, רויטל סויד ואבי דיכטר וכן עם יו״ר ההסתדרות אבי ניסנקורן.

 

ח״כ עומר בר-לב התרשם בעיקר מהמעורבות החינוכית של חברי ״צוות״, ובראשה הסבת גמלאי צה״ל להוראה, והציע למסד קשר של פעילות עם תנועת ״אחרי״ שייסד ועמד בראשה במשך שנים. ״אחרי״ מקיימת, בעיקר בפריפריה, פעילויות ערכיות המעודדות בני נוער לשירות משמעותי בצה״ל. שילוב גמלאי צה״ל חברי ״צוות״ כחונכים, כמלווים וכמנטורים, ייתן, לדבריו, דוגמה אישית ותוכן משמעותי לפעילויות בכל המובנים. יו״ר ״צוות״ הביע סיפוק מהיוזמה שעלתה במפגש והנושא ייבחן בקרוב על ידי מנכ״ל ״צוות״.

 

 


יו"ר "צוות" מוטי בר דגן בפגישה עם ח"כ עומר בר-לב

 


ח״כ ז׳קי לוי, המשמש גם כסגן שר הבינוי והשיכון, הביע עניין רב בהכשרת גמלאי צה״ל חברי ״צוות״ כממוני בטיחות בעבודה בתחום הבנייה, והבטיח כי יסייע ככל שיוכל כדי לקדם ולהרחיב יוזמה מבורכת זו, שתכליתה הצלת חיים.

 

ח״כ איתן כבל וכן יו״ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, בפגישות נפרדות, עודכנו על ידי היו״ר והמנכ״ל בעניין שחיקת הגמלה והבטיחו לסייע ככל שיוכלו מול האוצר, כדי לבחון בראייה כוללת את השלכות ההצמדה למדד והשחיקה בפועל של הגמלה באופן של מתן פיצוי קבוע שיתקן את עיוות השחיקה.

 

ח״כ רויטל סויד, המובילה את השדולה למרחב הווירטואלי והרשתות החברתיות, הזמינה את נציגות הארגון לקחת חלק במאמץ החשוב להרגעת השיח ומניעת האלימות במדיה החברתית. יו״ר ״צוות״ הודיע כי יבחן קיום דיון משותף עם נציגי הארגון בפורום השדולה בכנסת כמהלך התנעה להגברת המעורבות של חברי ״צוות״ מתנדבים, במטרה להסתייע בבגרות, באחריות, בניסיון ובחכמת החיים של גמלאי צה״ל, המהווים הון אנושי אדיר ובעל שיקול דעת – במאמץ הלאומי למלחמה בתרבות השיח האלימה, בשיימינג ובאלימות ברשתות החברתיות, כיעד חינוכי חברתי ממעלה ראשונה.

 

ח״כ אבי דיכטר, יו״ר ועדת החוץ והביטחון, הביע תקווה שיותר ויותר גמלאי צה״ל, בהם הוא רואה ציבור ערכי שהוכיח הלכה למעשה את חשיבות התרומה למדינה בפרק חיים משמעותי ביותר בחייו, ציבור שטובת המדינה היא ערך חשוב ביותר עבורו, יהיו יותר מעורבים בחיים הציבוריים והפוליטיים במדינה.

 

לדבריו, יש חשיבות עצומה, בכל מישורי חיינו כאן, להשפעתם של גמלאי צה״ל לא רק אחת למספר שנים, בהצבעה בבחירות, אלא בנטילת הובלה ומעורבות ברמה המוניציפלית וברמה הממלכתית.

 

יו״ר ״צוות״ מוטי בר דגן ומנכ״ל ״צוות״ דן נדיב הציגו את פעילויות הארגון בתחומי ההתנדבות, התעסוקה, והחינוך, וכן הצביעו בפגישות על הסוגיות המרכזיות המונחות לפתחו של הארגון, והקשיים והמכשולים המלווים אותן, כגון: שחיקת הגמלה, הביטוח הסיעודי, ביטוח הבריאות ותיקון 190 לפקודת מס הכנסה.

 

לח״כים עמם התקיימו הפגישות הוענק עותק מערכת ההדרכה של התכנית ״בשביל ארץ״, המועברת במאות בתי ספר בישראל על ידי חברי ״צוות״ כשליחות חינוכית מהמעלה הראשונה.

 

יו״ר ״צוות״ הביע סיפוק מהמפגשים ומהתרומה הצפויה בעקבותיהם וציין את החשיבות לחשיפת הארגון ומגוון תחומי עשייתו למען גמלאי צה״ל ולמען מדינת ישראל בקרב נבחרי הציבור, פעילות שתסייע למאמצים להקים שדולה בכנסת למען גמלאי צה"ל.  

 


 

ברוכים הבאים ל"צוות"

 

בחודש דצמבר 2016 הצטרפו לארגון "צוות" 315 חברים חדשים. נברכם בברכת ברוכים הבאים! 

 

 

 

 

חברינו מוטי קיאני, חבר "צוות" ממחוז דן – סניף חולון, מתנדב במספר עמותות ותחומים, ומזה חמש שנים בעמותת "אור ירוק".

 

מוטי החליט להקדיש את חייו לדבר אחד: חינוך לבטיחות בדרכים לילדי הגנים בעיר מגוריו. בתוך כך הקים עבורם מגרש ללימוד מעשי, באמצעותו הוא מדמה לילדים כביש ובו מעברי חצייה.

 

פעילותו זו זכתה אף לסיקור בחדשות ערוץ 10, בכתבה שהפכה לוויראלית ומוקרנת בבתי הספר ברחבי העיר וברשתות החברתיות. לחצו כאן לצפייה בכתבה 

 

יישר כוח למוטי על תרומתו לחברה ולקהילה.

 

מוטי קורא לחברים נוספים להצטרף לעבודת קודש זו. המעוניינים בפרטים ייצרו קשר ישיר עם מוטי בטלפון: 052-2467343.  

 

 

 

התאמת פרמיה בביטוח הסיעוד והבריאות

 

החל בינואר 2017 תתבצע התאמת פרמיה בביטוח הבריאות והסיעוד הקיים של צוות באופן הבא:

 

גמלאי - תוספת של 2 ש"ח בכל חודש.

 

אלמנה/בן בת זוג/ילדים/שאירים – תוספת של 40 ש"ח לכל אחד בכל חודש.

 

הפרמיה העדכנית תנוכה בתלוש הגמלה הקרוב של חודש פברואר 2017.

 

התאמה זו הייתה אמורה להתבצע כבר בחודש ינואר 2015 (בעקבות ההסכם עם חברת הביטוח, להארכת תקופת הסיעוד בפוליסה לשנתיים נוספות עד 31.12.2016, אולם, בפועל הגענו להסדר עם הפניקס שהתוספת הנ"ל תחול רק על הגמלאים (בגין העברת דמי הרווחה בשנים 2015/16), והתאמת הפרמיה ליתר המבוטחים, תבוצע כאמור רק בשנת 2017.

 


 

פוליסת הסיעוד ב"צוות"

 

כידוע לחברים, המפקחת על הביטוח ושוק ההון אישרה והחריגה את ארגון "צוות" להפעיל פוליסת סיעוד קולקטיבית.

 

המטרה הינה להפעיל את פוליסת הסיעוד החל ב-1 ביולי 2017. (במועד זה תהיה לחברים פוליסת בריאות נפרדת ופוליסת סיעוד נפרדת).

 

בתקופה זו אנו במו"מ עם חברת הביטוח במטרה להשיג פוליסה טובה מאוד וזולה משמעותית לעומת הקיים בשוק הפרטי לחברים שנמצאים בביטוח.

 

לקראת סיום המו"מ נעדכן את החברים בכל פרטי ההסכם.  

 

   

 

 

 

קורס נהיגת אוטובוס - מרכז

 

יחידת התעסוקה ב"צוות", בשיתוף עם משרד התחבורה וחברת "קווים", פותחים הכשרה לנהיגת אוטובוס במסלול מקוצר וייחודי. ההכשרה הינה על חשבון החברה, כולל מענק כספי ותנאים מיוחדים.

 

תאריך פתיחה משוער – מרץ 2017.

 

הקורס ייערך במרכז הארץ.

 

אנו בעיצומו של הרישום לקורס, חברים המעוניינים להירשם לקורס מוזמנים לפנות למנהלי התעסוקה במחוזות.   

 


 

קורס ממונה בטיחות בעבודה – מחוז יהודה

 

לאור הצלחה בהכשרות חברים לממונה על הבטיחות בעבודה, יחידת התעסוקה ב"צוות", בשיתוף פעולה עם חברת "בו"ב בטיחות וביטחון", פותחת קורס שביעי במספר.

 

מטרת הקורס להכשיר חברים בעלי פוטנציאל מתאים לשמש כממונה בטיחות בעבודה.

 

משך הקורס שלושה חודשים בלימודי יום, ארבע פעמים בשבוע.

 

המסיימים יוכלו להשתלב בתעשייה ובמגזר הפרטי והציבורי.

 

תאריך פתיחה – 19.2.2017 במרכז הארץ.

 

חברים המעוניינים להירשם לקורס מוזמנים לפנות למנהלי התעסוקה במחוזות.

 


 

קורס "מדביר תברואתי לדירות" – מחוז דרום

 

יחידת התעסוקה ב"צוות", בשיתוף פעולה עם מנהל הפרישה, פותחת קורס ל"הדברה תברואית לדירות".

 

מטרת הקורס להכשיר חברים בעלי פוטנציאל כמדבירי דירות מוסמכים.

 

הקורס ייערך בלימודי ערב, פעמיים בשבוע, במושב אחוזם (ליד קריית גת).

 

תאריך פתיחה משוער – אפריל 2017.

 

חברים המעוניינים להירשם לקורס מוזמנים לפנות למנהלת תעסוקה מחוז דרום.

 

פתיחת הקורסים מותנית במינימום משתתפים.

 


 

סדנאות העצמה לדורשי עבודה

 

יחידת התעסוקה ב"צוות" ומכון שיפור בע"מ מקיימים סדנאות העצמה לחברי "צוות" דורשי עבודה. הסדנאות מתמקדות בהעצמה אישית לחיפוש והשתלבות במעגל העבודה.

 

להלן מועדי הסדנאות המתוכננות לחודשים הבאים:

 

6.2.2017 – מחוז יהודה

14.3.2017 – מרכז

27.3.2017 – מחוז ירושלים

23.5.2017 – מחוז דרום

26.6.2017 – מחוז צפון

 

חברים המעוניינים להשתתף בסדנאות העצמה יפנו למנהלי התעסוקה במחוזות.

 


 

"סל הכשרה" לסיוע להשתלבות במעגל העבודה

 

באפשרותם של דורשי העבודה המעוניינים לעבור הסבה מקצועית שתסייע להשתלבותם במעגל העבודה לקבל סיוע כספי למימון ההכשרה, מתוך תקציב "סל הכשרה" העומד לרשות יחידת התעסוקה.

 

קבלת הסיוע מחייבת עמידה בקריטריונים.

 

לקבלת פרטים נוספים ניתן לפנות למנהלי התעסוקה במחוזות.

 


 

יום עיון "קריירה ותעסוקה" לחברי "צוות" דורשי עבודה – מרכז

 

יחידת התעסוקה ב"צוות", בשיתוף "ביטחונט", עורכת יום עיון לחברי "צוות" דורשי עבודה.

 

במסגרת יום זה ייערכו הרצאות בתחום התעסוקה ויינתנו טיפים להצלחה בקריירה השנייה.

 

יום העיון ייערך בתאריך 13.2.2017 במרכז הארץ.

 

חברים המעוניינים להשתתף ביום העיון יפנו למנהלת התעסוקה מחוזות דן ושרון.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

בעשור לחודש נזרי השלך ותפארתי נפלה

מאת: הרב חניאל פרבר

 

יש זמנים מיוחדים בחיי האדם שהם לטובה ויש גם, חלילה, לרעה. כך הוא עניינם של ימי הצום שנקבעו לעם ישראל לזכר מאורעות האבל והחורבן כעשרה בטבת, שבו החל המצור על ירושלים ונמשך שלוש שנים עד לחורבן בית המקדש, וצום תשעה באב, שנקבע לזכרו. לא ימים ערטילאיים הם, אלא ימים שמידת הדין מתוחה בהם, שהרי נקבעו כימים שאינם טובים לעם ישראל, ימים שנענשו בהם על עוונותיהם וחטאותיהם. מדי שנה בשנה חוזר התאריך על עצמו, ועמו מידת הדין שהייתה מתוחה אז, ולכן אנו צמים בו ומתפללים ושבים בתשובה כדי שהבורא לא יחיל עלינו, חלילה, את מידת הדין, ויום זה יעבור בשלום. מכאן ניתן ללמוד שאדם המתדיין עם נוכרי ישתמט ממנו בחודש אב, שמזלו רע לישראל, ויתדיין עמו בחודש אדר, שמזלו טוב לישראל (תענית כ"ט, ע"ב). כי מאורעות העבר מקרינים על התאריך.

 

לכתבה המלאה » 

 

 

 

וידאו "צוות" מציג: מגזין מס' 103

לחצו כאן לצפייה ביוטיוב


תגובות והערות ל"צוותון" נא שלחו אל:
BITAON@tzevet.org.il


 

לוח אירועיםדלג על לוח אירועים

לוח אירועים

עבור לתוכן העמוד