חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד
צוותון מס' 121 - אוקטובר 2016

 

 

העורך הראשי: אבי לחיאני, סמנכ"ל "צוות"  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ארגון "צוות" מרכין את ראשו ודואב את לכתו של הנשיא התשיעי ורוה״מ לשעבר שמעון פרס

 

שמעון פרס היה מגדולי מנהיגי מדינת ישראל. האיש שמנעוריו ועד ימיו האחרונים פעל למען מדינת ישראל, היה מורה ומנהיג גדול שיירשם לעד בתולדות ישראל. את דרכו החל כעוזרו ואיש סודו של ראש הממשלה הראשון דוד בן גוריון. בהמשך מילא שורה של תפקידים בהנהגת המדינה, נשיא המדינה, ראש ממשלה, שר חוץ ושר ביטחון. שמעון היה איש של מעשים גדולים שעיצבו את פניה של מדינת ישראל לאורך כל שנות קיומה. הוא תרם רבות לביטחון ישראל ולכוח ההרתעה שלה, למאבק הנחוש בטרור ולחתירה הבלתי פוסקת לשלום, לכלכלתה ולחוסנה החברתי, למעמדה הבינלאומי, לחדשנות ולתעוזה.

 

תנחומינו למשפחתו – ילדיו, נכדיו וניניו.

 

גמלאי צה"ל נפרדים בכאב ובאהבה ממנהיג דגול. יהי זכרו ברוך.


 

פגישה עם שר הביטחון

 

ביום א', 25 בספטמבר 2016, התקיימה פגישה עם שר הביטחון מר אביגדור ליברמן, בהשתתפות יו"ר "צוות", נשיא הכבוד והמנכ"ל.

 

יו"ר "צוות" סקר בפני השר את פעילות הארגון בדגש ובתוך כך עמד על הנושאים המרכזיים בהם עוסק הארגון: הזכויות, הבריאות, התעסוקה, הרווחה וההתנדבות.

 

שר הביטחון הביע את הערכתו לחברי הארגון שתרמו את מירב ומיטב שנותיהם לביטחון המדינה, והדגיש שכמי שעומד בראש מערכת הביטחון, ייצג אותנו בעתיד, ככל שיידרש בכל הקשור לזכויותינו ומעמדנו בציבור הרחב.  

 

 


מימין: יו"ר "צוות" מוטי בר-דגן, שר הביטחון אביגדור ליברמן, נשיא כבוד "צוות" ברוך לוי והמנכ"ל דן נדיב

 

 


 

פגישה עם ראש אכ"א

 

ביום א', 25 בספטמבר 2016, התקיימה פגישה עם ראש אכ"א בהשתתפות יו"ר "צוות", המנכ"ל, יו"ר ועדת זכויות והיועץ המשפטי של "צוות".

 

יו"ר "צוות" הציג בפתח הפגישה את פעילות "צוות" בתחומי הזכויות, הבריאות, התעסוקה, ההתנדבות והרווחה. מנכ"ל "צוות" העלה את הנושאים שנמצאים בטיפול מול אכ"א.

 

להלן התייחסות של ראש אכ"א לנושאים שהועלו:

 

ביטוח לאומי - בהסתמך על החלטת היועץ המשפטי לרוה"מ בנושא זה, הוחלט שעל הפורשים שפרשו החל בינואר 2014, תחול חובת החזר סכום כספי אשר לא נוכה להם בגין הפרשות לביטוח לאומי ומס בריאות. איגרת מפורטת בנושא זה תופץ על ידי מופ"ת.

 

תיקון 190 לפקודת מס הכנסה - בפגישה שהתקיימה ביום 22 לספטמבר 2016, בין סמנכ"לית רשות המסים לנציג יועכ"ל המטפל בנושאי המיסוי מול הרשות, לא הושגו הסכמות או פריצת דרך לפתרון הנושא שעיקרו קבלת מלוא נקודת הזיכוי המגיעים לגמלאים שהגיעו לגיל 67 (49%).

 

ראש אכ"א סיכם את הצעדים הבאים שינקטו: 

  • קבלת חוות דעת משפטית באשר להגשת תביעה משפטית לרשויות המסים. 
  • גמלאים מעל גיל 67 בעלי הכנסה יחידה שלא יבצעו תיאום מס מול רשויות מס הכנסה יקבלו את מלוא נקודות הזיכוי.

מעקב אחר שחיקת הגמלה – הצוות המשותף – שהוקם לעניין זה אכ"א, משרד הביטחון ו"צוות" – יתכנס לפגישת עבודה ראשונה בתאריך 26 באוקטובר 2016, בהשתתפות מנכ"ל "צוות" ויו"ר ועדת זכויות. מטרת הדיון לבחון אם נוצרה שחיקה בגמלה מאז ינואר 2012 ועד 2016. עם תום הבחינה יוצגו הממצאים.

 

קבוצת נוטלי היוון לכל החיים (מהוונים לאחר 97') – הנושא נמצא בטיפול של ראש אכ"א והיועכ"ל מול נציגי משרד האוצר.  

 


 

יישום הסכם הגמלה החל בינואר 2017

 

אנו מודעים לכך שלקראת סיום התקופה בה ניתנו תוספות בגין שחיקת הגמלה, גוברים השאלות והחששות בעניין זה. אנו נפיץ הסבר מפורט בנדון, בתיאום עם גורמי אכ"א ומופ"ת.

 


 

יום העצמה ליו"ר סניפים

 

יום העצמה ליו"ר סניפים התקיים ב-22 בספטמבר 2016 בהשתתפות יו"ר "צוות", המנכ"ל, יו"ר ומנהלי המחוזות ויו"ר הסניפים.

 

יום העצמה זה מתבצע במסגרת פעילות ועדת הסניפים, בראשות יו"ר סניף מודיעין-מכבים-רעות יענקל'ה לבקוביץ', והינו נדבך נוסף בפעילות למיצובו ולחיזוקו של הסניף בארגון. 

 

מטרת יום זה לרענן את "ארגז הכלים" שבידי יו"ר הסניפים ולעדכנם בפעילות הנעשית בתחומי העשייה של הארגון: זכויות, בריאות, תעסוקה, התנדבות, מחשוב ורווחה.

 

יום ההעצמה התקיים במרכז למורשת רבין וכלל סיור במוזיאון רבין ובתערוכה שהוקמה לציון מבצע אנטבה.

 

 


יו"ר "צוות" מוטי בר-דגן מדבר בפני יו"ר הסניפים

 


 

מינוי יועץ תקשורת ל"צוות"

 

 

 

 

ועדת המכרזים לבחירת יועץ תקשורת ל"צוות", בראשות יו"ר ועדת קשרי ציבור אהוד גרוס, אישרה את מינויו של סא"ל (מיל') אילן אוסטפלד לתפקיד יועץ תקשורת בארגון "צוות". אילן ייכנס לתפקידו החל ב-1 בנובמבר 2016.

 

אילן אוסטפלד הינו גמלאי צה"ל וחבר "צוות", בעל תואר שני במנהל עסקים (אוניברסיטת בן גוריון) ותואר ראשון בהיסטוריה של המזרח תיכון (אוניברסיטת תל אביב).

 

בעברו מילא שורה של תפקידים בשירות הציבורי/ממלכתי ובהם: יועץ תקשורת למ"מ נשיא המדינה ויו"ר הכנסת, יועץ תקשורת לסגן ראש הממשלה ושר הביטחון, יועץ תקשורת לסגן ראש הממשלה ושר החוץ, כתב ופרשן לענייני צבא וביטחון בגלי צה"ל, כתב ועורך ראשי ברשת מקומונים בשרון ועורך ומגיש תוכניות אקטואליה ותעודה.

 

כיום אוסטפלד הינו פרשן לנושא צבא וביטחון ויועץ תקשורת עצמאי.  

 

 


 

נשיא הכבוד של "צוות" ד"ר ברוך לוי – מונה ליו"ר הארגון הארצי של חברי "ההגנה"

 

בישיבה חגיגית שנתקיימה ב-19.9.16 בביתו של האלוף רפאל ורדי, חבר נשיאות ארגון ההגנה, בנוכחות יו"ר "צוות" מוטי בר-דגן, נבחר ברוך לוי לתפקיד יו"ר הארגון הארצי של חברי ההגנה ויו"ר הוועד המנהל של הארגון.

 

כידוע, ארגון "צוות" פועל, בין השאר, לשימור ולטיפוח המורשת וההנצחה של ארגוני הביטחון לשעבר שפעלו לפני הקמת המדינה, וכן מוביל את הארגון הבינלאומי של הווטרנים היהודים בעולם.

 

במסגרת זו קוימו בשבועות האחרונים מגעים בין ארגון "צוות" לארגון חברי ההגנה, אשר סוכמו באמנה הדדית שאושרה על ידי הוועד המנהל של "צוות" והנהלת ארגון ההגנה.

 

ברוך לוי משמש גם כנשיא כבוד של "צוות" וממונה מטעם הארגון על מכלול הפעולות הנוגעות ללוחמים היהודים ולווטרנים בישראל ובעולם.

 

בחירתו לתפקיד יו"ר ארגון ההגנה, תסייע להגשמת המטרות הקשורות במורשתם ובהנצחתם של לוחמינו לדורותיהם, וזו עדות לתרומתם החשובה לתקומת העם היהודי ועצמאותו במדינת ישראל.

 

ארגון "צוות" מאחל לד"ר ברוך לוי הצלחה בתפקיד חשוב זה.

 

 


 

ברוכים הבאים ל"צוות"

 

בחודש ספטמבר 2016 הצטרפו לארגון "צוות" 30 חברים חדשים. נברכם בברכת ברוכים הבאים! 

 

 

 


 

"מתחברים בצעדת ירושלים"

 

לשמחתנו, אחרי מאמצים רבים, השנה שתי הצעדות מתאחדות לצעדה אחת גדולה בת יומיים - "מתחברים בצעדת ירושלים".

 

הצעדה תתקיים השנה בחול המועד סוכות, בתאריכים 19-20 באוקטובר 2016, ויצעדו בה מעל ל-25 אלף צועדים.

 

חברי "צוות" ישתתפו כמיטב המסורת ביום השני של הצעדה, ב-20 באוקטובר 2016.

 

הצעדה תהיה עשירה בתכנים חדשים, פעילויות חדשות ואטרקציות.

 

להובלת הצעדה חברו יחד עיריית ירושלים, המועצה האזורית נחל שורק, נציגת מרכז המועצות האזוריות ורשת הארגונים "מתחברים לעתיד משותף".

 

לפרטים נוספים «

 

 

 


 

 

 

 

 

 

לחצו כאן לפרטים נוספים

 

 

 

 

 

עמיר פוריאן – על בחירתו לאיש השנה של מועדון הליונס ראש העין

 

לאחר עשייה רבת השנים בראש העין נבחר חבר המועצה לשעבר, עמיר פוריאן, לאיש השנה של מועדון הליונס בראש העין.

 

מאות מתושבי העיר ומחוצה לה השתתפו במעמד מרגש זה, וביניהם, ראש העיר שלום בן משה, נציב ה"ליונס" ותושב העיר עו"ד שמוליק סף, נשיאת ה"ליונס" ראש העין דורית ארזי, חברים וידידים של המועדון. ראש העיר שלום בן משה בירך את עמיר פוריאן וציין כי "עמיר ניחן ביכולת נתינה, וכוח ההתנדבות שלו פועל ללא לאות למען הקהילה בעיר בתחומי החינוך, הרווחה והביטחון".

 

עמיר פוריאן נולד באיראן ועלה ארצה בשנת 1951. הוא נשוי + שלושה ילדים, סבא לעשרה נכדים ורב-סבא לשלושה נינים. לאחר סיום שירותו הצבאי בקבע בשנת 1979 בדרגת סגן אלוף, החל לפעול במסגרות התנדבותיות שונות. בשנת 2002 נבחר ליו"ר סניף "צוות" בראש העין, ועמד בראשותו שלוש קדנציות, עד תחילת שנת 2016.

 

בשנת 2008 נבחר לחבר מועצת ראש העין, ובמשך חמש שנים היה אחראי על תיק המתנדבים, חירום, תחבורה וביטחון.

 

ארגון "צוות" מוקיר את עמיר פוריאן ומאחל לו הצלחה והמשך תרומה לחברים ולקהילה.

 

 


 

 

יונה נגאוקר – על קבלת מגן ראש העיר באר שבע להתנדבות

 

בתאריך 12.9.16 התקיים טקס הענקת מגן ראש העיר באר שבע למתנדבים וארגונים מצטיינים בבאר שבע לשנת 2016. מר יונה נגאוקר, המשמש כחבר הנהלת מחוז הדרום בקדנציה הנוכחית, נבחר כמועמד ארגון "צוות" של העיר באר שבע.

 

יונה נולד ב-1956, ב-1967 עלה לארץ מהודו, נשוי למלכה. שירת בחיל האוויר כ-27 שנים ועבד בשוק האזרחי עוד כ-10 שנים.

 

כגמלאי בגיל העבודה היה יכול יונה לתעל את כישוריו וניסיונו הצבאי בשוק העבודה, אך בחר להתנדב ולהסב את כל אלו לטובת הקהילה והאוכלוסיות הזקוקות לעזרה. יונה מתנדב כארבע שנים בארגון גמלאי צה"ל וברשות המים, תוך ביצוע תפקידים מגוונים. בנוסף, פעם בשבוע יונה מתנדב ביחידת "סגולה" בבית החולים סורוקה, שמטרתה מיצוי זכויותיהם של אזרחים ותיקים המאושפזים ובני משפחותיהם, וחבר במערך ההתנדבות לשעת חירום בעיריית באר שבע.

 

במסגרת התנדבותו גייס יונה מתנדבים רבים לארגונים שונים וממשיך לרתום, מתוך אמונה בנתינה ולסייע תמיד באהבה, רצון והמון סבלנות.

 

יו"ר "צוות" מברך את יונה נגאוקר על הישגיו ותרומתו הרבה לחברים.

 

 


יונה נגאוקר מקבל את הפרס בטקס

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

הדרך המיטבית להפעלת ניתוחים

 

לאור השינויים שחלו בקופות החולים, בהתאם לחוק ההסדרים שנכנס לתוקף ב-1 ביולי 2016, אין השתתפות של הביטוחים המושלמים בקופות החולים בניתוחים שאינם מבוצעים על ידי רופאי הסדר של הקופה.

 

המשמעות היא שאם הניתוח מכוסה על ידי ביטוח "צוות", לא יוכל המבוטח לפנות לקופת החולים לקבלת החזר כספי. לכן עדיף למבוטחים לנסות להפעיל כאופציה ראשונה את הביטוח הנוסף של קופת החולים.

 

במקרה שכל הניתוח ימומן באמצעות השב"ן של קופת החולים יהיה המבוטח זכאי לקבל פיצוי של 25% מעלות הניתוח לפי מחירון "הפניקס" לניתוח זה.

 

רצוי, לפני שמתחילים בתהליך, לפנות למידע במוקד הבריאות ב"מדנס": 1-700-700-251.

 

 


 

החזרים לרפואה משלימה

 

בביטוח "צוות" יש החזרים ל-16 טיפולי רפואה משלימה, על פי רשימה המופיעה בחוברת הביטוח (פרק ה' סעיף 3).

 

לא ניתן לקבל החזר על טיפולים עתידיים, ולכן מי שמשלם מראש על כל הטיפולים צריך להמתין עד סוף גמר הטיפולים בפועל ואז לשלוח את קבלת המקור לקבלת ההחזר.

 

בתביעה זו יש לצרף המלצת רופא, קבלה מקורית, דו"ח טיפולים וטופס תביעה מס' 1. (ניתן להוריד מאתר "צוות" או לקבל באמצעות מוקד "צוות" ב"מדנס") ולשלוח בדואר: מוקד "צוות"-מדנס: רח' השלושה 2, יד אליהו, תל אביב 6706054.

 

  

 

 

 

  

תוכנית הסבת אקדמאים להוראה "צוות - הטובים בחינוך בצפון"

 

אנו נמצאים בעיצומה של ההרשמה לתוכנית הסבת אקדמאים להוראה "צוות - הטובים בחינוך בצפון", לקראת שנה"ל תשע"ז, במכללת "אורנים" בקרית טבעון.

 

חברים המעוניינים להצטרף לתוכנית יפנו למנהלת התעסוקה במחוז צפון.

 


 

"צוות-הטובים בחינוך" – "פיזיקה מעל ומעבר"

 

לאור היעדר מורים לפיזיקה והביקוש למורים במקצוע זה, יחידת התעסוקה ב"צוות" בשיתוף מנהל הפרישה בצה"ל מרחיבים את תוכניות הלימוד במסגרת "צוות - הטובים בחינוך", ומציעים תוכנית הסבה להוראת פיזיקה לחמש יחידות, המיועדת למהנדסים ולפיזיקאים בתחומי הנדסה עתירי פיזיקה פורשי צה"ל חברי "צוות". זוהי תוכנית חדשנית, ייחודית ואטרקטיבית.

 

באוקטובר 2016 תיפתח כיתה במכללת "בית ברל", בשיתוף עם קרן "טראמפ" ומשרד החינוך. 

 

חברים המעוניינים להצטרף לתוכנית יפנו למנהלי התעסוקה במחוזות.

 


 

קורס ממונה בטיחות בעבודה – מחוז צפון

 

מטרת הקורס להכשיר חברים בעלי פוטנציאל מתאים לשמש כממוני בטיחות בעבודה.

 

משך הקורס שלושה חודשים בלימודי יום, ארבע פעמים בשבוע.

 

המסיימים יוכלו להשתלב בתעשייה ובמגזר הפרטי והציבורי.

 

תאריך פתיחה משוער – דצמבר 2016.

 

פתיחת הקורס מותנית במינימום משתתפים.

 

חברים המעוניינים להירשם לקורס מוזמנים לפנות למנהלת התעסוקה במחוז צפון.

 


 

קורס נהיגת אוטובוס

 

יחידת התעסוקה ב"צוות" בשיתוף עם משרד התחבורה וחברת "קווים" פותחים הכשרה לנהיגת אוטובוס במסלול מקוצר וייחודי. ההכשרה הינה על חשבון החברה, כולל מענק כספי ותנאים מיוחדים.

 

תאריך פתיחה משוער – דצמבר 2016, במרכז הארץ.

 

פתיחת הקורס מותנית במינימום משתתפים.

 

חברים המעוניינים להירשם לקורס יפנו למנהלי התעסוקה במחוזות.

 


 

ימי עיון "קריירה ותעסוקה" – לפורשי צה"ל חברי "צוות"

 

יחידת התעסוקה ב"צוות" בשיתוף "ביטחונט" עורכים ימי עיון לחברי "צוות" דורשי עבודה. במסגרת ימי העיון ייערכו הרצאות בתחום התעסוקה וטיפים להצלחה בקריירה השנייה.

 

להלן ימי העיון המתוכננים:

 

מחוז יהודה – 16.11.2016

מחוז דרום – 14.12.2016

במרכז – 13.2.2017

 

חברים המעוניינים להשתתף ביום העיון יפנו למנהלי התעסוקה במחוזות.  

 


 

"סל הכשרה" לסיוע להשתלבות במעגל העבודה

 

באפשרותם של דורשי העבודה המעוניינים לעבור הסבה מקצועית שתסייע להשתלבותם במעגל העבודה לקבל סיוע כספי למימון ההכשרה מתוך תקציב "סל הכשרה" העומד לרשות יחידת התעסוקה. קבלת הסיוע מחייבת עמידה בקריטריונים.

 

לקבלת פרטים נוספים ניתן לפנות למנהלי התעסוקה במחוזות.  

 

 

 

 

 

 

בין כסה לעשור - הימים בין ראש השנה ליום הכיפורים 

 

הימים שבין ראש השנה ליום הכיפורים נקראים בלשון חז"ל: "בין כסה לעשור. "כֶסֶה" הוא כינוי לראש השנה, עליו נאמר: "תקעו בחודש שופר בכסה ליום חגינו", וזאת על שם שהלבנה מתכסית בראש השנה, שהוא תחילת החודש, והירח אינו נראה. "עשור" הוא יום הכיפורים, שחל ביום העשירי לחודש תשרי. ימים אלה הם "עשרת ימי תשובה" והם מסוגלים במיוחד לתשובה, כפי שאומר הרמב"ם בהלכות תשובה: אף על פי שהתשובה והצעקה יפה לעולם, בעשרת הימים שבין ראש השנה ויום הכיפורים, היא יפה ביותר ומתקבלת היא מיד, שנאמר (ישעיה נ"ה): "דרשו ה' בהימצאו".

 

לכתבה המלאה » 

 

 

 

וידאו "צוות" מציג: מגזין מס' 100

לחצו כאן לצפייה ביוטיוב


תגובות והערות ל"צוותון" נא שלחו אל:
BITAON@tzevet.org.il


 

לוח אירועיםדלג על לוח אירועים

לוח אירועים

עבור לתוכן העמוד