חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד
צוותון מס' 118 - יולי 2016

 


 

העורך הראשי: אבי לחיאני, סמנכ"ל "צוות"  

 

  

 

 

 

 

 

 

עדכון בנושאים שעל סדר היום

 

הנושאים העיקריים והמובילים הנמצאים בראש סדר בעדיפות לטיפול כיום ב"צוות" הינם: הביטוח הסיעודי, תיקון 190 לפקודת מס הכנסה, וההחזרים מביטוח לאומי. הטיפול בנושאים אלו מורכב ומטופל בו זמנית על ידי "צוות", בשילוב כוחות עם גורמי צה"ל (יועכ"ל ואכ"א), משרד הביטחון (מנכ"ל) ובסיוע אישי ציבור (ח"כים) התומכים בעמדות "צוות" בנושאים אלו.

 

אנו קשובים לרחשי ליבם של החברים, כמו גם לטענותיהם על ההתמשכות הבלתי נגמרת בטיפול בנושאים אלו. אנו, כמוכם, מייחלים לפריצות דרך ולהחלטות שיענו על דרישות הארגון.

 

ארגון "צוות" רואה עצמו כמייצג את כלל החברים, ינקוט כל האמצעים הנדרשים ולא יחסוך מאמץ להביא לפתרונן של סוגיות אלו.

 

ככלל, נמשכים המגעים והדיונים בנושאים אלו בכל הרמות. מכם, החברים, נדרשת סבלנות וסובלנות. ככל שיהיו בידינו עדכונים נשמח לעדכנכם מידית בכל התפתחות. הבנתכם וסבלנותכם בעניין זה חשובה ואנו מביעים הערכתנו על כך.  

בתוך כך נעדכן שבמהלך השבועות האחרונים התקיימו מספר פגישות של יו"ר ומנכ"ל "צוות" עם חברי הכנסת אייל בן ראובן, נחמן שי, איתן כבל, עופר שלח ואלעזר שטרן, במטרה לגייסם לתמיכה בעמדות "צוות" בנושאים שצוינו לעיל.

 

באשר לסוגיית הביטוח הסיעודי, נמשכים המגעים עם הממונה על הביטוח במשרד האוצר ואף התקיימה פגישה עם מנכ"ל "הפניקס" מר אייל לפידות. בנוסף, התקיימו פגישות עם היועכ"ל ורמ"ט אכ"א, בעקבותיהן התקבלה החלטה על הקמתה של ועדת היגוי בראשות רמ"ט אכ"א לקידום ולפתרון הנושאים הקשורים לארגון "צוות", בהשתתפות נציגי "צוות".

 


 

ברוכים הבאים ל"צוות"

 

בחודש יוני 2016 הצטרפו לארגון "צוות" 36 חברים חדשים. נברכם בברכת ברוכים הבאים! 

 

 

 

 

 

 

ברכות לעמיר פוריאן, יקיר "צוות", חבר אסיפת הנבחרים ויו"ר סניף ראש העין לשעבר, על בחירתו לאיש השנה של מועדון ה"ליונס" בראש העין.

 

עמיר, תושב העיר, נשוי, אב לשלושה ילדים, סב ל-10 נכדים וסבא-רבא לשלושה נינים. השתחרר מצה"ל בדרגת סא"ל והחל לפעול במסגרות התנדבותיות. נבחר שלוש פעמים ליו"ר ארגון "ליונס" בעיר ובשנת 2008 נבחר לחבר מועצת העיר. היה אחראי לתיק המתנדבים, חירום, תחבורה וביטחון.  

 

 

 

 

 

 אל"מ מיל' פרופ' זאב דרורי – נבחר ליו"ר אגודת חוקרי צבא-חברה בישראל.

 

 

 

 

 

חוק ההסדרים – השפעות על ניתוחים

 

ב-1 ביולי 2016 נכנס לתוקף חוק ההסדרים בקופות החולים.

 

המשמעויות:

 

קופות החולים מכסות כעת ניתוחים המבוצעים אך ורק עם רופאי הסכם בלבד! (לפני השינוי הייתה השתתפות של הקופות גם בניתוחים אשר בוצעו עם רופאים שאינם בהסדר).

 

בכל ניתוח המבוצע דרך הביטוחים המשלימים למיניהם (שב"נים) יש השתתפות עצמית בהתאם לסוג הניתוח ולסוג הרובד הביטוחי בקופה (כגון "פלטינום" ו"מושלם", "מכבי שלי" ו"מגן זהב") – ניתן לראות באינטרנט באתרים של קופות החולים את גובה ההשתתפות העצמית לפי סוג הניתוח.

 

קופות החולים, בניגוד לעבר, לא יחזירו יותר השתתפות עצמית לניתוחים המבוצעים באמצעות ביטוחים פרטיים. דהיינו, מבוטח "צוות" המפעיל את הביטוח של "צוות" לניתוח, לא יקבל יותר החזר על ההשתתפות העצמית מקופת החולים.

 

המסקנות:

 

לאור השינויים, כעת יותר מתמיד, מומלץ, קודם כל, לבדוק את האפשרות לעבור את הניתוח באמצעות השב"נים של קופות החולים.

 

ביטוח "צוות" מפצה מבוטח אשר הפעיל את השב"ן, בגובה של 25% מעלות הניתוח, לפי מחירון "הפניקס", ולמעשה, למבוטח אין בסופו של דבר הוצאה כספית.  

 

  

 

 

 

 

תוכנית הסבת אקדמאים להוראה "צוות – הטובים בחינוך" – שנת הלימודים תשע"ז

 

יחידת התעסוקה ב"צוות" בשיתוף מנהל הפרישה בצה"ל פותחים את ההרשמה לתוכניות הסבת אקדמאים להוראה "צוות – הטובים בחינוך" לקראת שנה"ל תשע"ז בשלוש המכללות:

 

מכללת "בית ברל" בכפר סבא – תוכנית "צוות – הטובים בחינוך".

תוכנית שנייה המתקיימת במכללה – "חינוך מתמטי מעל ומעבר" – תוכנית להסבת מהנדסים להוראת מתמטיקה.

 

מכללת "אורנים" בקרית טבעון – תוכנית "צוות – הטובים בחינוך בצפון".

 

מכללת "קיי" בבאר-שבע – תוכנית "צוות – הטובים בחינוך בנגב".

 

אנו בעיצומה של ההרשמה לתוכניות. חברים המעוניינים להצטרף לתוכניות יפנו למנהלי התעסוקה במחוזות.

 


 

"סל הכשרה" לסיוע להשתלבות במעגל העבודה

 

באפשרותם של דורשי העבודה המעוניינים לעבור הסבה מקצועית שתסייע להשתלבותם במעגל העבודה לקבל סיוע כספי למימון ההכשרה מתוך תקציב "סל הכשרה" העומד לרשות יחידת התעסוקה. קבלת הסיוע מחייבת עמידה בקריטריונים.

 

לקבלת פרטים נוספים ניתן לפנות למנהלי התעסוקה במחוזות.

 

 

 

 

 

"לפי שהם דברי תוכחות" (רש"י, דברים א', 1)

מאת: הרב חניאל פרבר

 

 

בפרשת דברים אנו פותחים את ספר "משנה תורה", שבו "הואיל משה באר את התורה הזאת" (דברים א', 5).

 

משה רבינו ע"ה, טרם פטירתו, חוזר על קורות העם במדבר, מלמדם את התורה לכלליה ופרטיה תוך כדי חזרה על מה שנאמר כבר, והזכרתם של מצוות מחודשות. בדבריו אלו מוכיח את העם בדברי תוכחה קשים בתקווה שיתקנו את דרכם בעתיד. כדברי הספרי שהובאו על ידי רש"י: "אלה הדברים -לפי שהם דברי תוכחות ומנה כאן כל המקומות שהכעיסו לפני המקום בהן, לפיכך סתם את הדברים והזכירם ברמז מפני כבודן של ישראל".

 

גם ישעיהו הנביא בדברי נבואתו בהפטרה לפרשת השבוע מוכיח את העם, אולם סגנון דיבורו שונה מזה של משה. המנהיג, הנביא ישעיהו, מתבטא במילים קשות (ישעיהו א', 2, 4, 9, 14) "בנים גידלתי ורוממתי והם פשעו בי", "זרע מרעים בנים משחיתים. כסדום היינו.. יתום לא ישפטו..". לעומת ביטויים קשים אלו, אין אנו מוצאים בפרשתנו דברי תוכחה בסגנון ברוטאלי ובוודאי לא בהשוואה לסדום ועמורה.  

 

למאמר המלא »

 

 

 

 

 

וידאו "צוות" מציג: מגזין מס' 98

לחצו כאן לצפייה ביוטיוב


תגובות והערות ל"צוותון" נא שלחו אל:
BITAON@tzevet.org.il


 

לוח אירועיםדלג על לוח אירועים

לוח אירועים

עבור לתוכן העמוד