חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד
צוותון מס' 116 - מאי 2016
 

 

 

 

 

 

העורך הראשי: אבי לחיאני, סמנכ"ל "צוות"   

  

 

 

 

 

 

 

 

תשובתו של שר הביטחון מר משה (בוגי) יעלון למכתבו של יו"ר "צוות"

 

כפי שפרסמנו בצוותון הקודם, שיגר יו"ר "צוות" מכתב אישי למשרד הביטחון והרמטכ"ל. מובאת בזאת לידיעתכם תשובתו של שר הביטחון.

 

לחצו כאן למכתב

 

 


 

סוגיית ההיוון - הבהרות ועדכונים

 

סוגיית ההיוון על כל מרכיביה נמצאת על סדר היום. כאן המקום להבהיר מספר נקודות עקרוניות בעניין זה (בעיקר לאלו שטרם נחשפו לנושא על מרכיביו):

קבוצת המהוונים לפני אפריל 97' – מתייחסת לפורשים אשר פרשו לפני אפריל 97' ונטלו היוון "לכל החיים", עד להסכם הגמלה שנחתם בינואר 2012. העיקרון שהתקיים לגביהם קבע שקבוצה זו תזכה לפטור מהיוון בהתקיים התנאים הבאים: 20 שנות פרישה והגעה לגיל 70. עם זאת, חברים שלא ענו לקריטריונים אלו ונקלעו למצב כלכלי או בריאותי קשה, יוכלו לפנות לבקשת פטור מתשלומי היוון במסלול ועדת חריגים בראשות ראש אכ"א (בכל שנה אושרו מקרים בודדים).                                                                                

במסגרת הסכם הגמלה שנחתם בינואר 2012, הושג הישג משמעותי בתחום ההיוון, על פיו נקבע העיקרון הבא: חבר שעונה על הקריטריונים של גיל 65 ו-15 שנות פרישה, יתבצע לו חישוב אישי (על פי נוסחת ההיוון). אם נמצא כי החבר החזיר את ערכו הריאלי של ההיוון – יקבל פטור בשיעור 20% מהמשך התשלום, ו-5% ימשיך להחזיר עד גיל 70.

חבר שנמצא כי ענה על הקריטריונים הנ"ל וזכאי לפטור, ובמקביל, הכנסתו אינה עולה על שכר המינימום, הפטור שיוענק לו יהיה על כל 25% מההיוון. גם כאן, חברים שנקלעו למצב כלכלי/רפואי קשה יכולים להגיש בקשה לפטור מהיוון במסלול "ועדת חריגים".

שלא בדומה למתכונת בה פעלה הוועדה לפני הסכם הגמלה, שונו הקריטריונים שהביאו לכך שעשרות רבות של חברים זכו לפטור מהיוון. בנוסף להם, כ-4,600 חברים שעמדו בקריטריונים של 65/15 וגמר התחשבנות זכו לפטור. אין האמור לעיל גורע מהעובדה שעדיין נותרו חברים שלא עמדו בקריטריונים ויזכו לפטור מהיוון במהלך השנים בו גילם ינוע בין 65 ל-70 שנים.

בג"צ נוסחת ההיוון – בקרב החברים הובעה תרעומת, ובצדק, כנגד נוסחת ההיוון וחישובי הריבית שבוצעו בגינה. בתוך כך, קבוצת חברים (180 חברים) הגישה בג"צ בעניין זה. לצערנו, ביום 24.2.2016 קיבל בג"צ החלטה לדחות את עתירתם.

קבוצת המהוונים לאחר שנת 97' – עם קבוצה זו נמנים קצינים ונגדים והיא מונה כ-1,792 חברים (מתוכם 1,100 נגדים), אשר נטלו היוון לאחר שנת 97'. במשתמע מכך ש"היוונו לכל החיים", קרי, למשך כל תקופת חייהם בפועל.  לגביהם תקנת 70/20 – "תקנת רבין", לא חלה עליהם. על אף ולמרות קביעה זו, "צוות" החל בפעילות אינטנסיבית למול גורמי אכ"א ומשרד הביטחון למציאת פתרון אשר יבטל גזרה זו שתביא לכך שתקופת התשלום בגין ההיוון תוקצב בזמן.

אחרית דבר – "צוות" רואה ומודע לעובדה שנושא ההיוון הינו עוול שנגרם לחברים, בדגש על חברים שנקלעו למצוקה כלכלית. לאור זאת, "צוות" שם את הטיפול בנושא זה בעדיפות עליונה. עסקינן בתהליך מורכב המטופל על ידי לא מעט גורמים ובהם גורמי צה"ל, משרד הביטחון, האוצר וגורמים משפטיים. אנו מאמינים בצדקת הדרך ונפעל כדי שהצדק יצא לאור. נמשיך לפעול בנחישות ובהתמדה כשטובת החברים עומדת לנגד עינינו.


 

ביטוח לאומי

 

כפי שעדכנו בעבר, הנושא נמצא בטיפול מנכ"ל "צוות" למול ראש אגף התקציבים במשרד הביטחון. סוגיה זו נדונה בצינורות המשפטיים וטרם התקבלה חוות דעת סופית בנושא. בהתאם לחוות הדעת שתתקבל, "צוות" יכלכל את צעדיו.

 

 


 

תיקון 190

 

נכון להיום, אין פריצת דרך במגעים שבין גורמי הצבא לשלטונות מס הכנסה. עם זאת, מתנהלים דיונים בין שני הגורמים, אך טרם התקבלו החלטות בנושא. "צוות" שומר לעצמו את הזכות לפנות לערכאות משפטיות במקרה שלא יימצא פתרון הולם. נעדכנכם בכל התפתחות.

 


 

מימוש זכויות לניצולי שואה – עדכון לשנת 2016 

 

ערב יום השואה תשע"ו מובא בזאת אליכם תקציר מעודכן בנושא הזכויות לניצולי השואה.

 

התקציר נכתב על ידי מר עמי בר, בן של נרדפי נאצים, אשר בחר לעסוק בהתנדבות בפעילות הדרכה לניצולי שואה למימוש זכויותיהם. עמי פנה אלינו והציע להעניק את שירותיו חינם, ללא שום תמורה, לניצולים ובני משפחותיהם.

 

להלן הפרטים ליצירת קשר: עמי בר 054-6899645.

 

לחצו כאן לתקציר הזכויות  

 


 

ברוכים הבאים ל"צוות"

בחודש אפריל 2016 הצטרפו לארגון "צוות" 41 חברים חדשים. נברכם בברכת ברוכים הבאים!

 

 

  

 

 

 

תוכנית הסבת אקדמאים להוראה "צוות – הטובים בחינוך" – שנת הלימודים תשע"ז

יחידת התעסוקה ב"צוות" בשיתוף מנהל הפרישה בצה"ל פותחים את ההרשמה לתוכניות הסבת אקדמאים להוראה "צוות – הטובים בחינוך" לקראת שנה"ל תשע"ז בשלוש המכללות:

מכללת "בית ברל" בכפר סבא – תוכנית "צוות – הטובים בחינוך".

מכללת "בית ברל" בכפר סבא – תוכנית שנייה המתקיימת במכללה – "חינוך מתמטי מעל ומעבר" – תוכנית להסבת מהנדסים להוראת מתמטיקה.

מכללת "אורנים" בקרית טבעון – תוכנית "צוות – הטובים בחינוך בצפון".

מכללת "קיי" בבאר-שבע – תוכנית "צוות – הטובים בחינוך בנגב".

אנו בעיצומה של ההרשמה לתוכניות. חברים המעוניינים להצטרף לתוכניות יפנו למנהלי התעסוקה במחוזות.


 

סדנאות העצמה לדורשי עבודה

יחידת התעסוקה ב"צוות" ומכון שיפור בע"מ מקיימים סדנאות העצמה לחברי "צוות" דורשי עבודה. הסדנאות מתמקדות בהעצמה אישית לחיפוש והשתלבות במעגל העבודה.

להלן מועדי הסדנאות המתוכננות לחודשים הבאים:

23/5/2016 – מחוז יהודה

7/6/2016 – מחוז דן

22/6/2016 – מחוז דרום

27/6/2016 – מחוז צפון

חברים המעוניינים להשתתף בסדנאות העצמה יפנו למנהלי התעסוקה במחוזות.


 

"סל הכשרה" לסיוע להשתלבות במעגל העבודה

באפשרותם של דורשי העבודה המעוניינים לעבור הסבה מקצועית שתסייע להשתלבותם במעגל העבודה לקבל סיוע כספי למימון ההכשרה מתוך תקציב "סל הכשרה" העומד לרשות יחידת התעסוקה. קבלת הסיוע מחייבת עמידה בקריטריונים.

לקבלת פרטים נוספים ניתן לפנות למנהלי התעסוקה במחוזות.


  

 

 

 

אל"מ מיל' זאב שרוני – נתמנה מנהל מערך דוברות והסברה בחברת נתיבי ישראל (לשעבר - מע"צ). בתפקידו האחרון בצה"ל - סגן דובר צה"ל.  

 

 

 

 

 

 

ברכות לתא"ל מיל' אפרים לפיד על קבלת תואר ד"ר למדעי המדינה באוניברסיטת בר-אילן.

 

 

 

 

 

  

ניווט כדורי ע"ש יגאל אלון

 

ביום שישי, 13.5.2016, מהשעה 8:30, יתקיים ניווט כדורי ע"ש יגאל אלון. הניווט יתחיל ויסתיים בכפר הנוער כדורי (גליל תחתון), על כביש 65, בין כפר תבור לבית קשת.

 

המשתתפים יוכלו לבחור במסלולים משפחתיים ברמת קושי קלה ובינונית אשר יעברו בחצר המשק ההיסטורית של כדורי וביער בית קשת. במסלול תהיינה נקודות הפעלה לילדים שיתודרכו ויופעלו על ידי מדריכי בית ספר שדה אלון-תבור.

 

כל משתתף יזכה במזכרת מיוחדת.

 

לחצו כאן לפרטים נוספים

 

 

 

  

 

 

 

ל"ג בעומר

מאת הרב יוסף וסרמן, יו"ר מחוז ירושלים 

 

 

 

בפרשת "אמור" כתוב את פרשת המועדות שבה התורה מבארת לנו את כל דיני החגים. יש עוד כמה חגים בעם ישראל שאינם מן התורה ולא נזכרים בפרשה ואנו חוגגים אותם בשמחה רבה מאד. אחד מהם הוא יום ל"ג בעומר, החל ביום י"ח באייר, השנה, ביום רביעי בערב, בתאריך 25.5.2016.

 

בזמן שנתנה לנו התורה, היו כל 49 ימי העומר ימי קדושה כמו חול המועד. לצערנו, הייתה תקופה שבימים הללו הייתה מגפה ומתו הרבה תלמידי חכמים מתלמידי רבי עקיבא, כפי שמספרת לנו הגמרא (יבמות ס"ב). ולמה מתו כל 24 אלף התלמידים הללו? אומרת הגמרא "וכולם מתו בפרק אחד מפני שלא נהגו כבוד זה לזה".

 

בתקופה זו שבין פסח לחג השבועות מתו התלמידים הללו, לא בגלל שביישו או ביזו אחד את השני, אלא בגלל שהם לא נהגו כבוד זה לזה. כאשר אדם רואה שחברו מתקדם בחיים, בלימודים או בעבודה, הוא צריך לשמוח ולכבד אותו, ואדרבא, הוא צריך ללמוד ממנו, וגם אם יקנא בחברו ובהצלחתו זה טוב, אבל לא יזלזל בו, ולא יגיע למצב שאינו מכבד אותו.

 

לחצו כאן לכתבה המלאה

 

  

וידאו "צוות" מציג: מגזין מס' 96

לחצו כאן לצפייה ביוטיוב


תגובות והערות ל"צוותון" נא שלחו אל:
BITAON@tzevet.org.il


 

 

לוח אירועיםדלג על לוח אירועים

לוח אירועים

עבור לתוכן העמוד