חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

סניף מודיעין מכבים - רעות, שוהם והסביבה: טיול צוות חוויתי לאזור הצפון

התכנית:

 

07:00: יציאה לטיול מרחבת החניה של פארק המים ברעות

 

08:15: ארוחת בוקר

 

11:15 שייט קייקים - קייקי כפר בלום.

 

חוויית שייט בנהר על הירדן והחצבני במסלול מתפתל בצמחיית נחל עבותה המעניק מפגש אמתי עם הטבע. לאחר תדריך במתחם הירידה למים נרד בסירות נהר למימיו הצלולים של החצבני. בשייט רגוע נתרגל למימיו המרעננים של הנחל, לצלילי הגליל ולנוף הטובל בירק. עם ההתקדמות לאורך המסלול נפגוש בעלי חיים וציפורים המגיעות לשתות במי הנחל עד למפגש עם הירדן. ערוץ הנחל יוביל אותנו למפל המרגש ולאחריו נגיע אט אט לנקודת הסיום שם יחכו לנו מלתחות מטופחות, מרחבי דשא, שירותים, מזנון ומסעדה. אוטובוס הקבוצה יחכה לנו במקום, עליו נעלה רעננים ויבשים להמשך הטיול. משך המסלול: כשעה וחצי (4 ק"מ).

 

13:00: ארוחת צהרים במלון כפר בלום

 

16:00: סיור במוזיאון החאן בחדרה - שוכן באתר הלאומי במרכז ההיסטורי של העיר חדרה.

החאן הינו מבנה כורכר מרשים בראש גבעה, שהיה במקור בית חווה חקלאית עותומאני מאמצע המאה ה-19. במקום תצוגת קבע במוזיאון המתארת את הקמת המושבה ואת שנותיה הראשונות. בין  היתר עזרת דגם של המבנה בעת שראשוני המתיישבים התגוררו בו ואת שנות התפתחותה של חדרה עד לאחר מלחמת העולם הראשונה. בהמשך מוצגים חדר משפחה באחד מבתי המייסדים – מאפיין את שנות ה-30 של המאה ה-20 וכן רחוב אופייני ודירת משפחה משנות ה-50. בחצר החאן דגם מוקטן של פחון מעברה אופייני משנות ה-50, נפחייה, שרידי בית בד וכלים חקלאים ועוד.

 

         פירוט הסיור - הסיור כולל הדרכה ושחקנים המתארים את התקופה.

 

הארכיון ההיסטורי של העיר. משקף 125 שנות חדרה. בארכיון מעל 400,000 פריטים הכוללים את מסמכי העיר החל מ- 1890, אוספים פרטיים ואישיים, תעודות, יומנים, קלטות של תיעוד בע"פ, תצלומים ועוד. האוספים כוללים חפצים, כלים, ריהוט, טקסטיל וחפצי חן מקוריים של אורח החיים בחדרה.

בולטת חטיבת כלי החקלאות והמכשור הביתי של עדות שונות.

 

19:00: חזרה לרעות

 

המחיר לחבר "צוות"/בת/בן זוג : 150 ₪

 

ההרשמה תתקיים במועדון הסניף ותחל מיד עם קבלת המידעון

 


תאריך 12/07/2016
מיקום טיול בכפר בלום
לוח אירועיםדלג על לוח אירועים

לוח אירועים

עבור לתוכן העמוד